9/9/12 Bezpečnost nade vše…

„Policie posílí svoji činnost ještě před 1. září. V současné době bezpečnostní orgány kontrolují školy, aby odpovídaly bezpečnostním normám. K dnešnímu dni je ve všech vzdělávacích zařízeních zajištěna celodenní ochranka, přičemž více než polovina všech institucí se nachází pod ochranou silových jednotek.“    (z místního tisku „Irkutsk – střed země“, vydání 29.8.2012)

A noviny nelhaly! Na jakoukoliv fakultu, na jakoukoliv studentskou kolej přijdete, všude na vás čeká nějaký strážník, ochranka či jiný činitel (který sedí u obrazovky, kde se promítá obraz všech kamer, kt. v dané budově jsou), který po vás navíc vyžaduje povolení ke vstupu do daného prostoru. Týká se to i obchodů, tam ale po vás povolení nechtějí (to se tedy divím…:-)) Jako ochranka pracují ženy, muži, mladí, staří, velcí, malí….prostě každý, kdo má ruce a nohy. Přemýšlela jsme nad tím, proč jich je tu tolik….jediné, co mě napadlo, bylo to, že tyto pozice Rusku snižují míru nezaměstnanosti….

Opravdu si tu připadáte jako v nějaké reality show Big Borther – s tím rozdílem, že tato reality show možná nikdy neskončí…

Ovšem přináší to i své plusy – na koleji v těchto strážnících vidím výhodu v tom, že když se na ně budeme usmívat a budeme milé, třeba si pak vysloužíme výhodu v podobě umožnění pozdního příchodu na kolej. Navíc si s nimi můžeme popovídat a zjistit mnoho zajímavostí (už víme, kde je cirkus a jaké divadlo je nejlepší)…

Kousek od našich kolejí jsem už dvakrát viděla z lesa a z takové obrovské polorozbořené budovy (bývalý sklad?) vycházet skupinu mužů v maskáčích se samopaly… hrají paintball či cvičí na výkon služby coby ochranka? 

One comment

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s