„Sobranije obščežitija“

V pondělí 10.9. jsme zažily moc zajímavou událost. Na chodbě v našem patře viselo oznámení: „Vážení obyvatelé 11. patra, 10. září se v chodbě na tomto patře bude konat schůze. Účast nutná!“   Tak jsme začaly s Marijke přemýšlet, co by po nás tak mohli chtít… v průběhu dne byly do chodby nanošeny 3 stoly. V přízemí před vstupem do výtahu visí plakát s informacemi, jak se studenti mají chovat ke svým spolubydlícím a zkrátka všem, které tu budou potkávat (a to si nevymýšlí…opravdu to tam je!)… Tak jsme si myslely, že by snad nějaká úvodní párty, aby se studenti patra poznali??:-) Aby tady začala nějaká „družba“… Haha, to jsme ale idealistky:-)   Pak padl nápad, že nám budou dávat přednášku o tom, jak se chovat..co smíme, co nesmíme..v kolik musíme být doma 😀 (protože kolej se otevírá v 6, zavírá v 11…. A jindy si to musíte dohodnout sami…spíše to připomíná intr, než vysokoškolskou kolej…pravda je ale ta, že tady třeba bydlí ještě neplnoletí studenti – tady se končí střední škola o rok dříve než u nás..tže některým může být 17)

Každopádně nakonec z té schůze vylezlo, že se vedoucí koleje potřebovala dohodnout se studenty na zvelebování 11. patra (malování, škrabání zdí, vytírání, uklízení….) – je to tu totiž evidentně nedávno zrekonstruované (nová okna….) – vlastně jen nová okna…ostatní musí udělat studentiJ Tak jsme teda čučely jako blázni… místo toho, aby si najali malíře tak si pořídí levnou (dobrovolnou..možná dobrovolně povinnou) pracovní sílu (mládež) a oni to za ně udělají! Chcete tu žít? Tak pracujte…A oni se i přihlásili, že teda pracovat jdou!

Při výkladu paní vedoucí koleje jsme si hned vzpomněla na scénu v „Ať žijí duchové“, jak děti ze školy pracují s pomocí skřítků a tatínka Valentýnky na místním hradě. Všichni usměvaví, plní elánu…jde se pracovat s chutí a s úsměvem!

Když nad tím tak přemýšlím, tak mi to nepřijde úplně jako zlý nápad…když si to sami opraví, budou si toho bydlení více vážit…v Čechách se studenti někdy k vybavení na kolejích (ale i ve škole) dvakrát hezky nechovají…Jenomže v Čechách by se jim na to každý vykašlal. I když nějací aktivní studenti by to udělali…stejně jako tady. Vše bude probíhat pod vedením zástupkyně Asociace studentů bydlících na kolejích….hihi:-)

One comment

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s