Postřehy z okna i radiového spojení

Z 14.10…. Již několikátý den nás provází vytrvalé sněžení. Asi se burjatským bohům roztrhla peřina….za poslední dva dny nasněžilo dobrých 10 čísel. Podle informací místních lidí to je ale první sníh, který nevydrží. Že to je jen první záchvat zimy… Navíc mi umřel PC a s ním jsem trochu umřela i já, a tak pozoruji okolí. A při pohledu z okna se přede mnou odehrává zajímavé divadlo:

Auta odjíždějí se silně tůrujícími motory, protože evidentně nemají zimní pneu a do mírného kopečku mají problém. Do toho štěká pes, řetězem připevněný k boudě (pochybuju, že ho někdy vezmou na procházku…), jako smyslů zbavený. Tu si zase chlapeček dovádí na asi metr dlouhém „svahu“ a vesele se klouže po zadku…alespoň malí Rusové mají z této nadílky radost.  Tam si nějaká maminka marně snaží překonat s kočárkem zamrzlý a zasněžený rantl chodníku, div své děcko nevyklopí. Pani, však koukejte, kudy jedete!! Tady se na bezpečí dětí všeobecně občas moc nehraje…No a opodál určitě nějaký student (proč „určitě student“? Protože studenti tu jsou zotročováni vedením koleje neuvěřitelným způsobem – o tom v jednom z příštích článků) odhrabává z chodníku sníh. Hrabe, hrabe, ale neodhrabe vše. Zbývá mu 5 metrů do konce. Má přestávku na oběd? Nebo si odpracoval svých dobrovolně povinných x desítek minut a „blaho“ okolí ho nezajímá?        

Na stole přede mnou leží pohledy se zamrzlým Bajkalem. Když jsme je kupovala, nenapadlo mě, že už je budu moci rozesílat v polovině října a psát na ně: Veselé Vánoce (nebo hezky „po-russki“ „S Rožděstvom“)!!   

„Čo nového na našich poliach, kolega Maťašovský…?“ (z 15.10.)

Jelikož se necítím fit, navíc můj PC mě stále ignoruje…tak jsem zůstala na koleji. Pondělí se neslo ve stylu studia, četby všeho možného i nemožného a poslechu radia. A víte kolik nových info z místního dění jsem se dozvěděla?

V regionech RF o víkendu proběhly také volby, ovšem na posty gubernátorů. S převážnou většinou vyhráli ve všech regionech kandidáti strany „Jedinaja Rossiaja“, která se tváří jako suverénně demokratická strana. Vidíte, jak se mají v Rusku dobře? (heh..) Tady vedou demokraté, ale v Čechách pomalu začínají udávat komunisté a socialisté…

V Moskvě byla napadena holčička leopardem, kterého převáželi ze Zoo. (promiňte mi to zvolání, ale wtf?? Jak se tohle může stát??). Holčička bojuje o život…

Na Kamčatce havarovalo letadlo, místní linka (Aeroflot nepadá!!) příčinou se zatím jeví piloti v podnapilém stavu. První pilot lehce opilý, druhý středně. V téže oblasti řádilo o víkendu zemětřesení, tsunami údajně nehrozí:-)

V Amurské oblasti zmizeli dva policajti…

I o ČR se tu mluví – proběhl vysíláním jakási glosa o výrobě smrtícím alkoholu. Už se o tom mluví evidentně déle, protože se mě posledně jeden mladý muž ptal, zda jsme měli doma nějaký průšvih s alkoholem? Tak jsem mu řekla, že teda jo..že byl vyráběn nelegálně..a on, že tady se taky vyrábí nelegální alkohol. Samogonka. Nejsilnější známá má 90%. Myslím, že mě tím chtěl ohromit, že to pil….No tak to děkuju, ale neuchvátilo mě to.

A máme tu počasí… za poslední dva dny v Irkutsku zaznamenali 7 % celkového úhrnu ročních srážek…těch deset cenťáků tomu odpovídá.

Zcela na závěr mi dovolte parafrázovat nadpis jednoho hlavního článku v irkutské Komsomolské pravdě –Právo a Blesk, to celé na druhou (kterou dnes rozdávali ve škole…): Rusko očekává kruté mrazy ze severních oblastí“ Doufejme, že to vyčetli z nějakých „důvěryhodných“ zdrojů či ještě lépe, že to byl vtip vedle svlékající se ženy na zadní straně tisku…   

One comment

  1. pre nezasvätených: Kolega Maťašovský bol „vnútropolitický redaktor“ v Televíznych novinách Slovenskej televízie. A keď nastala na Žitnom ostrove žatva (žně) a do polí vyrazila „plechová kavaléria“ súdruh Maťašovský o tom v TV pravidelne informoval. A redaktor v štúdiu ho vždy vítal práve slovami: „Čo nového na našich poliach, kolega Maťašovský?“ … no a v našej rodine sa tento výrok celkom ujal pri sledovaní televíznych zpráv… zdraví, mama

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s