Slunce pálí hadry…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Abyste si nemysleli, že na Sibiři je celý rok zima jak v mrazničce… Musím vám vítězoslavně oznámit, že dnes (i včera) jsme se v Irkutsku trochu opékali…. Včera plus 20, dnes ještě o pár stupňů více…dalo by se říci, že jsme se po 7 měsících dočkali skutečného tepla!! Ani nevíte, jaký je to pocit. Jakou radost mi to počasí udělalo. Sluníčko nejen že svítí, ale taky hřeje. Ulice pomalu ožívají, lidé posedávají na lavičkách, procházejí se po nábřeží, ruští mužici si ladně přehazují ošoupané kožené bundy přes svá vymakaná ramena…a tak (ve spojení) s rozhuntovanými botkami s pořádně špičatou špičkou si myslí, že oslní místní ženy (tím se tu docela bavim…jo, můj trochu skeptický pohled na určitou sortu ruských mužů).

Dnes by první den, kdy jsem seděla na lavičce v šatečkách bez rukávů!! A svých oblíbených letních polobotkách! Je to prostě fajn chodit jako svobodný člověk bez kabátu, v sukni, aniž by vám při tom hrozilo, že vám zmrzne zadek:-) No prožívám prostě nepopsatelný pocit úlevy, spokojenosti a rozhodně je to pocit pozitivní, že ta hrozitánská zimní zima je pryč!

Dnešní počasí nebylo jen slunečné…bylo i bouřlivé. Trocha jarní bouřky a jarního deštíku neuškodilo…

Neopovažuji se tvrdit, že už tu máme plně rozběhlé jaro (to budu říkat, až když uvidím kvést první jarní kvítka). V nadcházejících dnech se nám ochladí na teploty kolem 15 (to abychom si moc nezvykali na ten teplotní luxus…). V noci ale pod nulou už nebude. A pokud přes den bude svítit sluníčko, tak jsem ochotná takové teploty přijmout. Už jsem si na kabátovou módu zvykla natolik, že už tak můžu chodit až do léta:-) No ne, kecam…v létě se chci trochu opálit.

Jinak ještě jedna info na závěr: brzy začne lodní sezóna.

  • 9.5. (na svátek Den vítězství) vyjedou parníky po Angaře.
  • 25.5. odstartuje denní linka Irkutsk-Listvjanka (po Angaře)-Bolshie Koty (!!!)- Listvjanka-Irkutsk, a takže to znamená co? Že se do těch Kotů prostě dostanu! Když ne po zemi, tak po vodě!! Jen škoda, že v ten den už budou rodiče na cestě do Moskvy…
  • A další linky po Bajkalu (na jihu) začnou jezdit od 1.6., do Severobajkalsku se dostanete ne dříve než v červenci….kdo chce vědět víc o lodní dopravě na Bajkalu, tady je odkaz na stránku Východo-sibiřské lodní dopravy, www.vsrp.ru .

Jaru zdar! (…a brzy článku o ledovém Olchonu nazdar…nějak nestíhám psát, ale nezapomínám:-))

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s