Poslední přednáška o pobytu u Bajkalu 2012-2013

Už je to nějaký pátek, co jsem se vrátila z Bajkalu. Je konec ledna 2015, ze svých cest jsem se vrátila v červnu 2013. Uteklo to jako voda….i po té době jsme vzpomínkami stále na Sibiři, představuji si jak sedím na břehu Bajkalu, jím uzeného omula, zajídám ho skvělým uzbeckým šašlikem a k tomu stylově piji pivo Bajkal.

Je zvláštní, jak jsou ty vzpomínky živé…přesto však cítím, že je třeba rozloučit se s těmito pocity. Ne nadobro, ale jen prozatím. Veřejně jsem se se svými sibiřskými zážitky podělila již sedmkrát, během přednáškového cyklu (který vůbec nebyl plánován – původní záměr byl: udělat přednášku ve Slaném a dost). Proběhla i výstava mých fotografií. Těší mě, že mé okolí ve Slaném, v Českých Budějovicích i v Brně nebylo k mému pobytu za Uralem lhostejné a chtělo o něm poslouchat a shlédnout fotografie. Teď mě čeká poslední, osmá přednáška (pokud nepočítám přednášku o bajkalských národech na vědeckém kolokviu v Praze), opět v Brně. Popovídám o Bajkalu, o životu na Sibiři a o svých zážitcích.

Potřebuji své pocity od prvního setkání s Bajkalem uzavřít, zapečetit – a to jak napsáním posledního článku o Bajkalu 2012-2013 (o Svatém nosu), který již píšu od toho června 2013 a moc se stydím, že není ještě zveřejněný:-), tak i právě přednáškou, která se bude konat 10.3.2015 v klubu Eleven v Brně. Viz detaily události: http://www.baffin.cz/detail-akce/45-baffin-cestoparty-v-brne

V ten večer uzavřu jednu kapitolu a začnu kapitolu novou. Těšení se na nové setkání s touto sibiřskou perlou, které doufám, bude již brzy. A když ne brzy, tak ve více či méně blízké budoucnosti:-) Nové cesty jsou otevřené. Poté, co jednu cestu uzavřeme. Pojďte ji tedy se mnou uzavřít.

2 comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s